İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri, Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bir programla gerçekleştirildi.
Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kongre Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Yaldızkaya,Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk, Kuşadası Jandarma Komutanı Murat Şahin, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Kamu görevlileri, mesleki ve sivil toplum kuruluşları,  siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan oratoryo büyük bir beğeni ile karşılandı.
Programın sonunda Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı,Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Yaldızkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman tarafından Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçe genelinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde düzenlediği İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan öğrencilere ödülleri verildi.