ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102. YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ
ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ


Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü olması nedeniyle, 18 Mart 2017 Cumartesi günü, tüm yurtta olduğu gibi Kuşadası’nda da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. 

İlk etkinlik olarak Atatürk Meydanı’nda sabah saat 10.00’da çelenk sunma töreni yapıldı. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Sezginer’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı ve İlçe Garnizon Komutanı tarafından günün anlamına ilişkin konuşmalar yapıldı, şiirler okundu ve Kore Gazilerinin yakınlarına madalya verilmesiyle çelenk sunma töreni sona erdi.       

Gün boyunca sürdürülen etkinliklerde, İlçe Protokolü Adalızade Mezarlığı’nda bulunan şehit mezarlarını ve Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler  Dayanışma  Derneğini ziyaret etti..

Ziyaretlerin ardından Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Adviye Ertuğrul Acun Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi tarafından düzenlenen anma programı gerçekleştirildi.

Kuşadası Kaymakamlığı tarafından Şehit Aileleri ve Gazilerimizin onuruna düzenlenen öğle yemeğinde tüm resmi birim yöneticileri ev sahipliği yaptı.

Etkinlikler Şehit Aileleri ve Gazilerimizin evlerinde ziyaret edilmesiyle sona erdi.
 
 
ÇELENK TÖRENİ
 
 
 
ŞEHİTLİK VE DERNEK ZİYARETİ
 
 
 
ANMA PROGRAMI
 
 
 
ÖĞLE YEMEĞİ