5. MEHMET NURİ GÖÇEN SERAMİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Kuşadası 5. Mehmet Nuri Göçen Seramik Çalıştayı, DoubleTree by Hilton Hotel’de düzenlenen bir kokteyl ile sona erdi.
Kuşadası'nın çeşitli noktalarında yapılan çalışmalarla gerçekleştirilen ve 10 ülkeden 28 sanatçının katıldığı 5. Mehmet Nuri Göçen Seramik Çalıştayı'nın kapanış kokteyline Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naile Göçen Çukurova, Çalıştay küratörü Tüzün Kızılcan ve çok sayıda sanatsever katıldı. Konuşmaların ardından çalıştaya katılan sanatçılara protokol üyeleri tarafından sertifikaları takdim edildi.  Çalıştay;  sanatçıların kendilerine özgü yöntemlerle ortaya koydukları eserlerden oluşan seramik sergisinin gezilmesiyle sona erdi.
Sergi açılışında konuşan Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, sanatın evrensel bir dili olduğunu ifade ederek “İnsanların hayal güçlerini kullanamadıkları bir çağda yaşıyoruz. Sanat,  insanların hayal güçlerini canlandıracak en önemli değerdir. Bu tür organizasyonlar insana verilen değeri gösterir. Umuyorum ki bu tür organizasyonlar ilçemizden çıkarak bölgemize hatta ülkemize örnek olacaktır” dedi.